Search
24. 1. 2023.
Drugi međunarodni sastanak u Tirani

U sklopu projekta SPEEDY u Tirani je 10. i 11. travnja održan drugi međunarodni partnerski sastanak, na kojem su sudjelovale djelatnice DUNEA-e Helena Kangjera i Iva Pozniak te Nikola Karaman iz Zavoda za prostorno planiranje DNŽ. Na sastanku su dogovorene daljnje projektne aktivnosti.

Cilj projekta je razviti i primjenjivati učinkovite procjene utjecaja na okoliš u jadranskom prostoru, stvoriti tehnološku platformu za procjenu utjecaja na okoliš (SEA) te dodatno unaprijediti projekte u funkciji razvoja održivog turizma.

Uz hrvatske partnere i domaćine, na sastanku u Albaniji sudjelovali su i partneri iz Italije, Grčke i Srbije. Upravo suradnja između njihovih javnih uprava kako bi se učinkovitije vodila briga o okolišu na prostoru Jadrana glavna je odrednica ovog projekta.