Search
24. 1. 2023.
"On the spot monitoring visit on implementation of IPA 2010 and 2011 project in Croatia" projekta Baština-pokretač razvoja

U Zavodu za prostorno uređenje Dubrovačko-neretvanske županije je 10. studenog 2016. održan sastanak sa gđom Kai Raja, u ime tvrtke ECORYS Polska Sp. z o.o. angažirane od strane Europske komisije, DG Neighbourhood and Enlargement Negotiations (DG NEAR) radi „On-the-spot monitoring visits on implementation of IPA 2010 and 2011 projects in Croatia”.

Cilj sastanka je bio informiranje Europske komisije o postignućima i rezultatima provedenog projekta „Baština - Pokretač razvoja, područje Dubrovnika i Boke Kotorske – zajedničke aktivnosti u primjeni novih metodologija u zaštiti i upravljanju prirodne i kulturne baštine” u okviru programa prekogranične suradnje između Hrvatske i Crne Gore, u sklopu komponente II. Instrumenta za predpristupnu pomoć EU (IPA).

Vodeći partneri u projektu koji je proveden u razdoblju 2013.- 2015 godine bili su Zavod za prostorno uređenje Dubrovačko-neretvanske županije sa hrvatske strane i Općina Tivat sa Crnogorske strane.

U tu svrhu razgovaralo se o vođenju projekta, procesima implementacije kroz provođenje planiranih aktivnosti u projektu, realiziranim planovima i ciljevima projekta, održivosti rezultata projekta te naučenim lekcijama kroz provedeni projekt.

Sastanku su uz djelatnike Zavoda Marine Oreb, Stjepka Kovačića, Barbare Savin i Silvane Taslaman prisustvovali i predstavnici krajnjih korisnika projekta, gđa Maja Nodari, predstavnik Društva prijatelja dubrovačke starine, gosp. Slobodan Vuković, predstavnik Društva arhitekata Dubrovnik i gosp. Ivan Viđen, predstavnik inicijative „Srđ je naš” koji su dali svoj osvrt na sveukupnu dobrobit i rezultate projekta „Baština – pokretač razvoja”.