Search
24. 1. 2023.
Promocija časopisa Dubrovnik - brošura Krajodrazi

U srijedu, dana 4. studenog 2015. u Saloči od zrcala u organizaciji Matice Hrvatske, Ogranak Dubrovnik, održana je promocija časopisa Dubrovnik, broj 2. i 3. U časopisu 2. izašao je osvrt Davora Mojaša na izdanje brošure Krajodrazi, u izdanju RRA DUNA-e, u kojem je autor u kratkim crtama opisao EU projekt IPA prekogranične suradnje između Hrcatske i Crne Gore, Baština – pokretač razvoja i osvrnuo se na Brošuru Krajodrazi.

U jednom pasusu autor kaže: “Koncept ozbiljnoga i promišljenoga brošurnog izdanja dopunjen je štivom koje i kontekstualizira priču namijenjenu ciljanoj publici, ali i najširemu zainteresiranom auditoriju. Pa će tako jednima to biti knjiga za kojom će se moći posezati u najrazličitijim prigodama, drugima brošura što sažimlje ljepote podneblja i podsjeća, a trećima estetizirani slojeviti prospekt koji bi se itekako mogao iskoristiti i u turističke svrhe. Dakle, ipak knjiga koja sadržava dio tragova što su ih mnogi literati i putopisci zapisali ili naslikali sjedinjujući graditeljsko, književno i likovno nasljeđe kulturnog pejzaža/krajolika od Neretve do nakraj Boke«..

Dokumenti:

Osvrt -Vrela od ljepote
Brošura -Krajodrazi (HR dio)
Brošura -Krajodrazi (CG dio)