Search
24. 1. 2023.
Sastanak na temu ruralne baštine područja Neretve

U srijedu, 26. srpnja 2017. godine u općini Slivno, Župan Nikola Dobroslavić je održao je sastanak s neretvanskim gradonačelnicima i načelnicima. Sastanku su  također nazočili zamjenica župana Žaklina Marević, predstavnice DUNEA-e, direktorica Melanija Milić i djelatnica Iva Pozniak te ravnjateljica Zavoda za prostorno uređenje DNŽ koja je održala kratku prezentaciju kao uvod  temu.
Teme sastanka bile su valorizacija ruralne graditeljske baštine u Neretvi i plovni put do Metkovića u sustavu navodnjavanja Donje Neretve. 

“Radit ćemo EU projekt o očuvanju ambijenta u neretvanskim selima; čuvati baštinu napuštenih sela i iskoristiti ga za kuće za odmor i seoski turizam. Također, imamo zadaću pomiriti sjajan projekt navodnjavanja Neretve s održanjem plovnog puta do Metkovića.”- kazao je župan Dobroslavić.

Prezentacija