Search
25. 1. 2023.
Sastanak predstavnika Ministarstva turizma i sporta, RRA DUNEA-e i Zavoda

MTIS provodi EU projekt Interreg Mediterranean INHERIT, a DUNEA EU projekt Interreg Mediterranean WINTER MED.
U svrhu prezentacije rezultata i upoznavanje kao dionika u procesu prostornog planiranja, dana 28. listopada u Zavodu upriličen je sastanak Zavoda, RRA DUNEA-e s predstavnicama provoditelja projekta iz Ministarstva turizma i sporta iz Zagreba.

Ana Marija Vukčević, koordinatorica projekta INHERIT i članica projektnog tima Tatjana Martinović Vučetić predstavile su projekt i rezultate projekta.

Ministarstvo turizma i sporta (MINTS) Republike Hrvatske je projektni partner na projektu INHERIT - STRATEGIJE ODRŽIVOG TURIZMA ZA OČUVANJE I VALORIZACIJU PRIRODNE BAŠTINE OBALNOG I MORSKOG PODRUČJA SREDOZEMLJA, u okviru Programa INTERREG V-B MEDITERRANEAN 2014.–2020., 
Osnovni ciljevi projektnog prijedloga odnose se na:
a)      očuvanje i valorizaciju prirodne baštine obalnog i morskog područja Sredozemlja i
b)      integrirano upravljanje morskim okolišem i obalnim područjem

Svrha projekta je poboljšanje strateške javne politike i mjera zaštite koje se bave negativnim učincima intenzivnih turističkih tokova na programskom području MEDITERANA (MED), uspostava MED INHERITURA područja koja predstavljaju područja u kojima ljudske djelatnosti koegzistiraju s prirodnom baštinom, te jačanje tematskih turističkih ruta (npr. na udaljenim otocima, povijesnim lokalitetima, /vodene aktivnosti, promatranje ptica, itd.).

Bilteni i brošure projekta:

Bilteni: https://mint.gov.hr/istaknute-teme/strategije-odrzivog-turizma-za-ocuvanje-i-valorizaciju-prirodne-bastine-obalnog-i-morskog-podrucja-sredozemlja-inherit/bilteni/19253

Brošura: https://mint.gov.hr/istaknute-teme/strategije-odrzivog-turizma-za-ocuvanje-i-valorizaciju-prirodne-bastine-obalnog-i-morskog-podrucja-sredozemlja-inherit/brosure/19252

Više o projektu:

https://mint.gov.hr/strategije-odrzivog-turizma-za-ocuvanje-i-valorizaciju-prirodne-bastine-obalnog-i-morskog-podrucja-sredozemlja-inherit/19248

INTERREG MED 2014-2020/ INHERIT: https://inherit.interreg-med.eu/
Društvene mreže projekta INHERIT (LinkedIn, Instagram, Facebook i Twitter)