Search
25. 1. 2023.
Subregionalna radionica o uključenosti dionika u proces implementacije Strategije o planiranju mora

U Splitu, u sklopu SUPREME projekta, 27. i 28. studenoga 2018.g. održala se radionica o uključenosti dionika u proces implementacije Strategije o planiranju mora. Glavne teme su bile problemi, potencijalni pristupi i koraci koji omogućuju lakša uključenja dionika u sam proces planiranja morskog područja. Na radionici su sudjelovali i djelatnici Zavoda za prostorno uređenje Dubrovačko-neretvanske županije koji su održali izlaganje o primjenjivosti metode analize koju je razvio PAP/RAC na pilot područje Dubrovačko-neretvanske županije.

SUPREME (Spporting maritime spatial lanning in the eastern Mediterranean) projekt ima dva primarna cilja:
• olakšanje implementacije Direktive o pomorskom planiranju (Direktiva 2014/98/EU) u legislativni okvir
  članica zemalja EU
• podržati prekogranične inicijative između država članica EU

Područje projekta obuhvaća vode istočnog Mediterana, točnije 4 mora - Jadransko, Jonsko, Egejsko i Levantsko more te 4 države članice – Italiju, Sloveniju, hrvatsku i Grčku. Vodeći partner projekta je Corila – konzorcij za koordinaciju istraživanja lagunskih sustava Venecije. Ostali partneri na projektu su:

• Ministarstvo infrastrukture i transporta (MIT) – Italija

• Ministarstvo okoliša (MATTM) – Italija

• Hrvatski zavod za prostorni razvoj (HZPR)  - Hrvatska

• Regionalni razvojni centar Koper (RRCK) – Slovenija

• PAP/RAC – Hrvatska

• Hellenic ministry of environment and energy (YPEN) – Grčka

• National technical university of Athens (NTUA) – Grčka

• Panepistimio Thessalias (UTH)  - Grčka

• National and Kapodistriako University of Athens (UoA) – Grčka

• CNR-ISMAR – Italija

• IUAV - Italija.


Prezentacija Zavoda za prostorno uređenje DNŽ