Search

 

 

Proslava Mediteranskog dana obale i 40. obljetnica PAP/RAC-a

Proslava Mediteranskog dana obale 2018.g., održala se dana 25. rujna 2018. godine u Splitu.

Ovogodišnja proslava dana obale je u organizaciji PAP/RAC uz podršku Ministarstva okoliša i energetike, Mediteranskog akcijskog plana UN-ova Programa za zaštitu okoliša i pod pokroviteljstvom Grada Splita. Proslava je okupila predstavnike svih zemalja Mediterana u cilju podizanja svijesti o važnosti obale kao prirodnog, kulturnog i gospodarskog resursa, kao i o rizicima kojima je izložena.

Također ovogodišnja proslava je bila i obilježavanje 40. obljetnice PAP/RAC-a, sastavnice Mediteranskog akcijskog plana odgovorne za provedbu Protokola Barcelonske konvencije o integralnom upravljanju obalnim područjima Mediterana.

Proslavi su nazočili djelatnici Upravnog odjela za zaštitu okoliša i prirode Dubrovačko-neretvanske županije i djelatnici Zavoda za prostorno uređenje Dubrovačko-neretvanske županije.< natrag